Strona internetowa – przekonaj się, dlaczego warto ją mieć

Co prawda nie istnieją żadne przepisy dotyczące działalności gospodarczej, które mówiłyby, że strona internetowa to warunek konieczny prowadzenia firmy, jednakże istnieje wiele powodów, dlaczego warto ją mieć. Jak pokazują najnowsze badania, blisko 90% Polaków ma dostęp do Internetu i regularnie z niego korzysta, natomiast ponad 70% robi to każdego dnia. Średnio spędzamy ok. 6 godzin dziennie na przeglądaniu zawartości Internetu (zarówno korzystając z komputerów, jak i urządzeń mobilnych).

O naszą atencję bije się niejedna strona internetowa, a tych w ubiegłych roku było w Polsce ponad 2,5 mln! Te liczby robią wrażenie – miliony witryn i blisko 28 milionów Polaków korzystających z nich codziennie, a to tylko wstęp do tego, dlaczego strona internetowa to absolutny must have każdej firmy.

Strona internetowa

Wzrost zaufania konsumentów do marki

W dzisiejszych czasach nie brakuje osób, które wiedzą, jak uśpić czujność klientów. Fałszywi sprzedawcy są szczególnie aktywni w Internecie. Dlatego też wiele osób przed dokonaniem zakupu, chce sprawdzić z kim właściwie ma do czynienia. Brak witryny, czy, chociażby wizytówki w Google Maps, gdzie klienci mogliby sprawdzić dane adresowe, przeczytać opinie czy przeglądnąć ofertę – nie wróżą najlepiej. Porządna strona internetowa z jasnymi informacjami i wyszczególnioną ofertą to automatyczny wzrost wiarygodności firmy i zaufania ze strony klientów.

Kompleksowe zaprezentowanie ofert

Co, jak co, ale to właśnie strona internetowa jest miejscem, gdzie możemy w pełni zaprezentować swoje produkty czy usługi. Ustawić główne kategorie i podkategorie, dodać opisy, parametry techniczne, cenę, zdjęcia, grafiki, karty produktów czy nawet intuicyjną wyszukiwarkę. Im lepiej wykonana strona, tym lepiej będzie sprzedawać.

Niezastąpiona forma promocji w sieci

Skoro już mowa o sprzedaży to witryna internetowa sama w sobie jest stałą formą reklamy, która nigdy nie gaśnie, nie jest ograniczona, co do treści, czasu i zasięgu. Dobrze zoptymalizowana strona internetowa jest lepiej widoczna w sieci i łatwiej znaleźć ją użytkownikom, którzy używają do tego wyszukiwarki Google. Tym samym damy się po prostu znaleźć i zapewnimy sobie lepszy ruch na stronie. Mając własną witrynę, nie trzeba już się zastanawiać, co zrobić, żeby reklama w Radomiu była skuteczna. Strona www dotrze wszędzie…

Możliwość zaistnienia dla nawet najmniejszych firm

Mając stronę www, bez przeszkód możemy dotrzeć do klientów w całej Polsce. Natomiast operując także angielską wersją strony, będziemy mogli dotrzeć także do odbiorców na całym świecie! Strona internetowa daje możliwość globalnego zasięgu nawet dla małej lokalnej firmy.

Strona internetowa stale pracuje i zarabia

Własna witryna w sieci pracuje cały czas bez przerwy, prezentując ofertę firmy, udzielając niezbędnych informacji, czy przyjmując zamówienia. Co więcej, jest to chyba najtańszy rodzaj promocji, gdyż pomimo stałego przyciągania klientów, nie dorzucamy nic do tego, co już włożyliśmy w wykonanie i uruchomienie strony.

czy strona internetowa jest potrzebna

Witryna w sieci automatyzuje wiele procesów

Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporą ilość czasu, gdyż wszystko to, czego potrzebują klienci, znajduje się na dobrze przygotowanej stronie internetowej. Witryna sama zbiera zamówienia, prezentuje ofertę, dostarcza niezbędnych informacji, a nawet ukazuje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dobrze zoptymalizowana dodatkowo podnosi widoczność marki w sieci.

Pozwala być o krok przed konkurencją

Większość firm ma już swoją stronę internetową i korzysta z niej, by przyciągnąć nowych klientów, co więcej robi to skutecznie. W każdej branży jest bardzo duża konkurencja, a walka o klienta toczy się głównie w Internecie. Jeżeli nie posiadamy jeszcze własnej witryny, to możemy być pewni, że klienci szybciej dotrą do konkurencji, która już takową posiada i chętniej skorzystają z oferty firmy, której produkt i usługi mogą przeglądać, widzą niezbędne parametry, dane firmy czy opinie o niej.

Nie jest także tajemnicą, że jeżeli jeszcze nie ma nas w sieci, to nie oznacza, że ktoś inny nie zdążył się już pod nas podszyć i narobić nam niekoniecznie dobrej opinii. Jeżeli więc nie chcemy dopuścić do takiej sytuacji, warto postawić na stronę internetową. Nawet najprostsza one page, pozwoli efektownie zaprezentować ofertę i dostarczy wszelkich niezbędnych danych klientowi, do tego jej wykonanie nie jest drogie.